تبلیغات
بامپوش گنبد

LOGO

بامپوش گنبد
این سایت مختص ورزش گنبد میباشد
آخرین اخبار و تغییر تحولات والیبال گنبد را در این سایت دنبال کنید
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

پیرمردها همچنان قهرمان می شوند!

به گزارش سایت بامپوش گنبد، حضور جوانان در نخستین دوره لیگ والیبال ساحلی ایران کم تعداد نبود اما سکوهای برتر بیشتر از آنِ پا به سن گذاشته هاست؛ پیرمردها همچنان قهرمان می شوند!
گلشن مهر/ رقیه مسلمی پورـ آنان که در گود این ورزش قرار گرفته اند، برگزاری رقابت های لیگ باشگاهی را تنها راه نجاتش از کم توجهی مدیران و حتی رسانه ها می دانستند؛ اتفاقی که پس از سال ها، حالا در «والیبال ساحلی» ایران افتاده و بعد از رقابت های کاپ جهانی، چند هفته ای است نگاه ها را متوجه این رشته جذاب ورزشی کرده تا اهالی ورزش و علاقه مندان به آن، پیگیر ریز نتایج تیم های شرکت کننده باشند. اگرچه والیبال ساحلی در ایران سابقه ای 25 ساله دارد اما همواره از داشتن برنامه ریزی سالیانه و منسجم و هدفمند بی بهره بود تا جایی که سال ها دست این ورزش از تصاحب مدال نیز خالی مانده بود تا آنجا که دو سال قبل، شاهکار ساحلی بازان پا به سن گذاشته گلستانی تیم ملی و عبور از دیوار بلند چین، مدعی آسیا فدراسیون والیبال ایران را نیز بر آن داشت تا به دنبال توسعه هدفمند این ورزش باشد و این نبود مگر به خاطر پتانسیل بالای این ورزش که هر مسئولی را برای داشتن مدال های بیشتر وسوسه می کرد. مدتی است والیبال ساحلی در مناطق مختلف کشور بویژه مناطقی که از ساحل برخوردارند، مورد توجه نسبی قرار گرفته و پای اسپانسرهای مختلفی را نیز به میان کشانده است. در حالی که عناوین مختلفی از قهرمانی و سکوهای قهرمانی در کشور، کاپ ها و اخیرا نیز لیگ کشور و مسابقات برون مرزی با نام های مختلفی برای این رشته به ثبت رسیده است اما نگاهی به ترکیب تیم های افتخارآفرین، حکایت از خلق این افتخارات از سوی ساحلی بازان گلستانی دارد؛ همانهایی که علاوه بر تصاحب پیراهن تیم های ملی الف و ب ایران، این روزها در قالب تیم های لیگی، نام های زیادی را به افتخارات بزرگی می رسانند. در لیگ والیبال ساحلی ایران اگرچه تعداد جوانهای ساحلی باز در قالب تیم های مختلف کم نیست، اما همچنان بازیکنان پا به سن گذاشته هستند که با تجربه بالایشان گوی سبقت را در میدان  قهرمانی از بقیه ربوده اند؛ اینجا پیرمردها همچنان قهرمان می شوند تا ثابت شود والیبال ساحلی ایران در ابتدای راه قهرمانی است.

فتح سکوها با ساحلی بازان گلستانی

اولین دوره  لیگ والیبال ساحلی ایران از 28 دیماه امسال استارت خورد و کار خود را با شرکت 19 تیم در چهار گروه آغاز کرد. این مسابقات که به نظر می رسید یکی از آرزوهای ساحلی بازان کشور به شمار می رفت حالا با پشت سرگذاشتن سه  مرحله، روز شنبه هفته آینده به ایستگاه چهارم خواهد رسید تا پرونده آن 21 اسفند با انجام بازی های دور پنجم و مشخص شدن چهره تیم های برتر مشخص شود. نگاهی به رقابت های برگزار شده در مراحل اول، دوم و سوم لیگ ساحلی ایران نشان از نقش مهم والیبالیست های ساحلی گلستان دارد. تیم گنبد قهرمان دور اول لیگ ساحلی ایران شد در شرایطی که «رحمان رئوفی»باتجربه و «بهمن سالمی»جوان را به عنوان بهترین زوج والیبال ساحلی کشور در اختیار داشت. این زوج والیبال ساحلی در مرحله دوم لیگ، تیم فرنتک یک را به عنوان قهرمانی رساندند تا در دور سوم با همین تیم بر سکوی نایب قهرمانی بایستند. از جمله نکات قابل توجه در این سه مرحله لیگ کشور، حضور تیم های بالای سکو با ترکیب نفرات گلستانی است. تیم قشم با ترکیب «ابراهیم سن سبلی» بازیکن پا به سن گذاشته آق قلا که در رقابت های 1989 نوجوانان جهان عنوان برترین بازیکن جهان را به خود اختصاص داد و «عبدالحامد میرزاعلی» بازیکن جوان این شهر که اولین بار با تیم آق قلا در لیگ دسته اول باشگاههای کشور به والیبال ایران معرفی شد، بر سکوی سوم ایستاد. ترکیب «بهنام توکلی» و «آرش وکیلی» نیز خودروسازان را به عنوان چهارمی دور دوم رساندند و با تیم مجتمع شهید معتمدی این  عنوان را در دور سوم تکرار کردند. اما دانشگاه آزاد که سالهاست «پرویز فرخی» و «آق محمد سلاق» بازیکنان اسبق تیم ملی ایران را در رقابت های مختلف داخلی و کاپ های آسیایی در اختیار دارد، سکوی سوم دور سوم لیگ ساحلی را از آن خود کرد.

از لیگ ایران تا المپیک ریو

از نکات قابل توجه رقابت های لیگ ساحلی ایران، اهدای جوایز به 8 تیم برتر در هر مرحله از بازی هاست که در نفرات انگیزه بالایی برای انجام رقابت  هایی نزدیکتر و در سطح کیفی بالاتر ایجاد می کند. تیم های اول تا هشتم لیگ والیبال ساحلی باشگاههای کشور در مرحله سوم لیگ، به ترتیب 60، 46، 32، 24، 14، 10، 8 و 6 میلیون ریال جوایز نقدی دریافت کردند؛ جوایزی که در هر یک از مراحل لیگ بین تیم های برتر قسمت می شود تا ساحلی بازان را به آینده این ورزش که در دنیا از توجه و نگاه قابل توجهی برخوردار است، دلگرم کند. علاوه بر قراردادها، جایزه 20 میلیون تومانی در حالی هب تیم های اول تا هشتم اهدا می شود که در گذشته بالاترین جایزه این ورزش10 میلیون و تنها یک بار در سال بود. ملی پوش اهل آق قلا ایران از این جوایز ابراز رضایت می کند؛ «جوایز خیلی خوبی برای این رقابت ها در نظر گرفته شده به طوری که ارزش ریالی جوایز هر دوره نسبت به مسابقه های سال های قبل تقریبا سه برابر شد و همین موضوع انگیزه همه ورزشکاران را زیاد کرد.» «بهمن سالمی» یکی از آماده ترین های والیبال ساحلی ایران که فروردین ماه امسال با تیم ملی به قهرمانی آسیا رسیده، حالا با لیگ باشگاههای کشور، المپیک را نشانه رفته است؛ «هدف اصلی ما کسب سهمیه و موفقیت در المپیک 2016 است. سطح فنی مسابقات لیگ خیلی خوب است به ویژه در مراحل حذفی اکثر بازیکنان به آمادگی کامل رسیدند. حساسیت مسابقات لیگ حتی انگیزه مسئولان را هم بیشتر کرده و شرایط بسیار خوبی در این ورزش پدید آورده است.»

در حاشیه؛

* پرویز فرخی: «اگر به والیبال ساحلی در سال های اخیر توجه جدی می شد امروز نباید من 47 ساله و «سلاق» 34 ساله قهرمان کشور شویم یا سکوی لیگ از آن ما شود(!)برچسب ها : والیبال ساحلی , پیرمردها , رحمان رئوفی , آق محمد سلاق , بهمن سالمی , پرویز فرخی ,
دسته بندی :
» جواهری بازی برده را به سایپا واگذار کرد ( پنجشنبه 7 آبان 1394 )
» زمان دیدار تیم های سایپا و جواهری گنبد باز هم تغییر کرد ( سه شنبه 5 آبان 1394 )
» حضور آق قلا در لیگ دسته یک والیبال ( دوشنبه 4 آبان 1394 )
» اسامی داوران و ناظران هفته دوم لیگ برتر والیبال ( دوشنبه 4 آبان 1394 )
» شهنازی: عاشق والیبال گنبد هستم ( یکشنبه 3 آبان 1394 )
» مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان: خانه والیبال گنبدکاووس افتتاح می‌شود ( یکشنبه 3 آبان 1394 )
» تغییر زمان دیدار تیم‌های والیبال سایپا و جواهری گنبد ( یکشنبه 3 آبان 1394 )
» داوران والیبال گنبد بابت مطالبات باقیمانده از سالهای قبل اعتراض کردند ( یکشنبه 3 آبان 1394 )
» نوشته ای درباره عملکرد شاگردان عظیم جزیده مقابل تیم ثامن الحجج خراسان ( یکشنبه 3 آبان 1394 )
» جزیده: تیم جواهری گنبد برای بقا تلاش می کند/ شگفتی ساز لیگ برتر می شویم ( یکشنبه 3 آبان 1394 )
» قوچان نژاد:سرسره بازی کردیم و باختیم!/ 4 ساعت در گنبد علاف بودیم ( یکشنبه 3 آبان 1394 )
» جواهری میهمان خود را با شکست بدرقه کرد ( پنجشنبه 30 مهر 1394 )
» والیبال گنبد بیش از هر زمان دیگری نیازمند حمایت هواداران است ( سه شنبه 28 مهر 1394 )
» نخستین حریف جواهری در لیگ برتر را بهتر بشناسیم ( دوشنبه 27 مهر 1394 )
» تیم داوری هفته نخست لیگ برتر والیبال مشخص شد ( دوشنبه 27 مهر 1394 )
» فرصتی که نباید از دست برود، شاه ماهی های جوان والیبال گنبد در انتظار صید ( شنبه 25 مهر 1394 )
» برنامه دور رفت لیگ برتر والیبال مردان باشگاه های ایران - سال 1394 ( شنبه 25 مهر 1394 )
» اسامی نهایی 12 تیم لیگ برتر والیبال اعلام شد / جای خالی جوانان! ( شنبه 25 مهر 1394 )
» بهترین پاسور زیر 23 سال آسیا در تمرینات تیم بازرگانی جواهری گنبد ( جمعه 24 مهر 1394 )
» سرمربی تیم والیبال بازرگانی جواهری گنبد: خطر کردم ( چهارشنبه 22 مهر 1394 )
» حاج رمضان جواهری: والیبالیست های بومی را از دست نمی دهیم ( سه شنبه 21 مهر 1394 )
» عظیم جزیده سرمربی جدید تیم بازرگانی جواهری گنبد ( دوشنبه 20 مهر 1394 )
» آغاز بکار مجدد سایت بامپوش گنبد با مدیریت جدید ( شنبه 18 مهر 1394 )
» صادرات انواع ورقهای صاف و موجدار ( دوشنبه 19 مرداد 1394 )
» ورقهای طرح سفال پوشش مناسب برای سقفهای شیبدار، منازل ویلایی و ... ( جمعه 16 مرداد 1394 )
» ورقهای سینوسی موجدار رنگی و بی رنگ ( سه شنبه 13 مرداد 1394 )
» ورقهای شادولاین ذوذنقه ای ( جمعه 9 مرداد 1394 )
» نمای پیشانی فلزی برای ساختمانها ( سه شنبه 6 مرداد 1394 )
» نصب و اجرای انواع سقف همراه با استادکاران مجرب ( پنجشنبه 14 خرداد 1394 )
» سردرب آپارتمان ( سه شنبه 12 خرداد 1394 )
درباره ما

این سایت مختص ورزش گنبد میباشد
آخرین اخبار و تغییر تحولات والیبال گنبد را در این سایت دنبال کنید
ایجاد کننده وبلاگ : حامد پورمند
banner 240x200px

آمار سایت

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

کدهای شما

کدبازان>